HIZLI MENU

Hakkımızda

Mardin merkezli Değişim Hukuk Bürosu, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu hukukçu kadrosuyla; ceza hukuku, iş hukuku, gayrimenkul hukuku, aile hukuku, icra hukuku, ticaret hukuku, sözleşmeler hukuku ve diğer hukuk alanlarında da uzun yıllardan beri avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

Müvekkil memnuniyeti ve talebin karşılanması adına; kanuni normlar çerçevesinde ‘’ Avukatlık Kanunu ve Avukatlık etiğine kalınarak, meslek saygınlığını ve kutsiyetini en önemli kaide olarak gören anlayışıyla ‘’ çözüm odaklı düşünen hukuk büromuz, uyuşmazlıkların doğmadan önce tespiti ve olası çözümlerini yaparak, doğması muhtemel risk ve bu riske bağlı zararları minimum seviyeye indirebilmek gayesi ile hareket ederek Hukuki Danışmanlık ve Avukatlık hizmeti  vermektedir.

Bu doğrultuda hukuk büromuz kanundan sapmadan kanuna dayalı hakkın teslimi adına müvekkillerin hak ve menfaatlerini korumayı amaçlamaktadır.

Misyonumuz

Ünü ve saygınlığı doğduğu coğrafyayı aşan bir hukuk bürosu olabilme şiarıyla ülkemizde hukuk hizmetini; gelişerek büyüyen ve daima yenilenen, çözüm odaklı,  yenilikçi ve değişen dünyaya ayak uyduracak uzmanlıkla müvekkillerimize sunmaktır.

Adaletin tecelli etmesinin yanında; gecikmeden hakkın teslimi için, adaletin bir toplumsal yaşama biçimi olabilmesi adına bütün enerji ve bilgi birikimimizin müvekkillerin haklarının müdafaası ve amaçlarına ulaşmalarının sağlanması doğrultusunda kullanılması diğer önemli gayemizdir.

Bu bağlamda hukuk büromuz, müvekkil- vekil ilişkisinde karşılıklı güven ilişkisinin tesisiyle birlikte, müvekkil sorunlarıyla en başından nihayete erene kadar "yüz yüze, yazılı ve sözlü iletişim araçları ve bütün teknolojik donanımlar kullanılarak" birebir ilgilenmeyi, profesyonel yönetim anlayışını, müvekkilin her gelişmeden haberdar edilerek bilgilendirilmesini ve bilgi paylaşımını esas alan bir anlayışla sektöründe lider bir hukuk bürosu olmayı kendine amaç edinmiştir.

Vizyonumuz;
Değişim Hukuk Bürosu’nca alınan işler, sadakat, özen, titizlik, gizlilik ve öncelikleri doğrultusunda yerine getirilerek; müvekkil memnuniyeti esas alınmaktadır. Alınan işler, klasik çözüm yöntemlerinin dışında, güncel ve emsal oluşturacak yönleri ile ele alınarak sonuçlandırılmaktadır.

Bu kapsamda, kanunlar ve konu ile ilgili verilen yargı kararları, alanında uzman hukukçuların makale ve doktrinel çalışmaları ile birlikte, pratik yargısal uygulama ve emsal kararlar göz önünde tutularak, diğer benzer olaylardaki karar ve uygulamalar incelenerek, ulusal ve uluslararası hukuki görüşler değerlendirilerek neticelendirilmeye çalışılmaktadır. Müvekkillerin hukuki, adil ve lehe olan en hızlı yargı kararlarını alabilmesi için yapılan bu çalışmalarla, hukuka ve adalete hizmet edecek yeni emsal kararların ortaya çıkarılması sağlanmaktadır.

Değerlerimiz

• Avukatlık Kanunu ve diğer bütün kanunlara bağlı olmak,

• İş etiğine ve meslek saygınlığına önem vermek,

• Sadakate ve ahde vefa ‘ya bağlılık,

• Disiplinli davranmak,

• Güncel bilginin korunmasını amaçlamak,

• Ticari yaklaşım sahibi olmak,

• Proaktif bir yaklaşım sergilemek,

• Girişimcilik, yenilikçilik.